WIELKIE MULTIMEDIALNE SHOW NAD WISŁĄ Multimedialny Park Fontann

WIELKI POWRÓT WARSZAWSKICH SYREN

30 września zakończył się szósty sezon pokazów w Multimedialnym Parku Fontann, które w ostatnich latach stały się najpopularniejszą atrakcją Warszawy. Tym razem bohaterkami widowiska były „Warszawskie syreny” i związana z nimi legenda. Dzięki nowoczesnej technice opowieść odnosiła się zarówno do współczesnego oblicza miasta, jak i jego historii.

– Prawie milion osób, warszawiaków i turystów odwiedziło Multimedialny Park Fontann w ubiegłym roku. W tym sezonie liczba widzów była równie imponująca – mówi Andrzej Matusiak, dyrektor Stołecznej Estrady, która jest organizatorem wydarzenia. – Park Fontann jest dziś jedną z najważniejszych letnich atrakcji stolicy. Przygotowaliśmy pełne emocji widowisko, z absolutnie wyjątkową warstwą muzyczno-wizualną.

Pokaz sięgał do jednej z najsłynniejszych postaci z warszawskich legend. – Na potrzeby pokazu stworzyliśmy nowe wcielenia Syrenki – wyjaśnia Andrzej Matusiak który jest autorem scenariusza – W tej wizji to współczesne młode warszawianki, aktywne i zaangażowane w życie miasta.

Zobaczyliśmy je w kilku scenach rozgrywających się w różnych miejscach Warszawy – nad Wisłą, na Starym Mieście, w jednej ze stołecznych szkół. Uśmiechnięte, radosne, pojawiają się nieoczekiwanie wszędzie tam, gdzie trzeba komuś pomóc. Twórcy widowiska postawili na pełen energii, kolorów i pozytywnego przesłania pokaz. Animacje połączone z efektami świetlnymi, laserami oraz widowiskowymi fontannami stworzyły niezapomniany efekt. 

Równie ważne było nawiązanie do warszawskiej historii, wspomnienie jednej z bohaterek stolicy – Krystyny Krahelskiej, pseudonim „Danuta”. Etnografka, poetka, autorka piosenki „Hej, chłopcy, bagnet na broń!”, uczestniczka Powstania Warszawskiego zginęła w pierwszych dniach zrywu. Przed wojną pozowała jako modelka prof. Ludwice Nitschowej, która stworzyła spiżowy pomnik warszawskiej syrenki do dziś stojący nad Wisłą. – Przypomnieliśmy ją w symboliczny sposób. Chcieliśmy złożyć hołd tej wyjątkowej postaci – dodaje Andrzej Matusiak.

Tegoroczne animacje przygotował Paweł Piotr Przybył. Artysta ma już na koncie  kilkadziesiąt widowisk multimedialnych, projektów graficznych i animacji, za które zdobył międzynarodowe uznanie. 


Programowanie fontann i efektów to dzieło Łukasza Kamila Cisconia (OASE) i Basa Verstraelena (LIGHTLINE).

Pokazowi towarzyszyła muzyka skomponowana przez jednego z najwybitniejszych europejskich artystów - Jean Michel Jarre'a.

Patroni medialni: Gazeta Wyborcza, Co Jest Grane, Metrocafe.pl, WawaLove.pl, Wirtualna Polska

Multimedialny Park Fontann jest jednym z zadań Projektu "Warszawski Węzeł Wodno - Rowerowy "Pedałuj i płyń" (bike & sail) - etap I" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.
strona projektu - kliknij tutaj