Feryjne Otwarte Spotkania Dzieci i Młodzieży

STOŁECZNE CENTRUM EDUKACJI KULTURALNEJ FOSA 2017

KRAINA KŁAMCZUCHÓW

Widowisko muzyczne

Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej przygotowuje na czas ferii zimowych kolejną, już  czternastą, edycję projektu FOSA 2017, czyli Feryjnych Otwartych Spotkań Artystycznych Dzieci i Młodzieży. Zaproszona do projektu młodzież – uczniowie warszawskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych – podczas warsztatów aktorskich, muzycznych, wokalnych i choreograficznych pod kierunkiem nauczycieli oraz instruktorów będzie kształcić swoje umiejętności, aby wspólnie wystąpić  na scenie Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy w widowisku muzycznym pt. „KRAINA KŁAMCZUCHÓW”,  inspirowanym opowiadaniem Gianniego Rodari  „Gelsomono w kraju kłamczuchów” w przekładzie Hanny Ożogowskiej.

Za siedmioma górami, za siedmioma lasami, za siedmioma morzami był sobie kraj, którym rządził zły monarcha, niegdyś pirat. Ze swoimi kamratami terroryzował mieszkańców, którym nakazał kłamać i sam ich oszukiwał. Koty musiały szczekać, psy miauczeć, a w piekarni sprzedawano atrament. W szkole uczono mówić i pisać nieprawdę, gazety podawały fałszywe informacje, a ludzie nie mogli nazywać rzeczy po imieniu. W tej dziwnej krainie kłamczuchów pojawiają się w dość nieoczekiwanych okolicznościach chłopiec o imieniu Gelsomino i jego przyjaciel kot Zoppino. Gelsomino jest obdarzony niezwykłym głosem o potężnej sile. Ilekroć próbuje śpiewać, nawet szeptem, to pękają szyby w oknach i mury domów. Kot Zoppino  wbrew zakazom miauczy, a do tego kieruje nim przemożna siła pisania na murach  prawdy. Czy razem z pomocą zbuntowanych mieszkańców są w stanie zwalczyć tyranię i położyć kres kłamstwu? Czy  ich talent i umiejętności  będą orężem  w walce z kłamstwem i czy prawda zwycięży?

Zapraszamy na pasjonującą opowieść pełną przygód i zaskakujących zdarzeń, którą uczestnicy warsztatów artystycznych FOSA 2017 zaprezentują swoim młodszym kolegom uczestnikom warszawskiej akcji „Zima w mieście” – finał w Teatrze Dramatycznym m.st. Warszawy 24 lutego 2017 roku.  Musical reżyseruje Cezary Domagała.

Więcej informacji o projekcie na stronie www.scek.pl