Dla dzieci Dla dzieci

Warszawa Dzieciom
Warszawski Dzień energii 2017
28 maja 2017 t., godz.11.00 - 18.00
Multimedialny Park Fontann

Miasto Stołeczne Warszawa i Stołeczna Estrada były organizatorami plenerowego pikniku rodzinnego „Warszawa Dzieciom”. Z okazji Dnia Dziecka w Multimedialnym Parku Fontann powstało prawdziwe podwórko marzeń, w którym atrakcji było bez liku a mali artyści, naukowcy i sportowcy mogli wziąć udział w warsztatach, konkursach, grach i aktywnościach sportowych.

 

PODWÓRKO MARZEŃ

Na idealnym podwórku wprost z dziecięcych marzeń znalazło się kilkanaście stref oferujących różne rodzinne atrakcje. Wśród nich podwórko rodzinnych gier planszowych, podwórko zabaw kreatywnych czy podwórko pełne energii.

 

Na każdym z podwórek czekały na dzieci tematycznie dobrane gry i zabawy, konkursy oraz pokazy. Na pewno nie nudzili się mali miłośnicy teatru, oglądając kolorowe przedstawienia na specjalnie ustawionej na ten dzień scenie. Nie zabrakło także atrakcji dla amatorów wozów strażackich, policyjnych, wielkich śmieciarek czy supernowoczesnych samochodów. Organizatorzy nie zapomnieli również o najaktywniejszych maluchach, które zawsze rozpiera energia – te dzieci mogły wziąć udział w warsztatach judo, lekcjach tańca albo zabawach na gigantycznych dmuchanych zamkach. W bajkowy nastrój wprowadziły najmłodszych spotkania z ich ulubionymi postaciami, a dla dzieci i rodziców dbających o środowisko, odbyły się warsztaty dotyczące m.in. prawidłowego segregowania śmieci.

Wielkim powodzenim cieszyło się podwórko pełne energii, które jak co roku powstało w ramach Warszawskich Dni Energii. Wydarzenia, które jest  wstępem do wydarzeń związanych z  Europejskim Tygodniem Zrównoważonej Energii 2017.  Szczególną atrakcją tego podwórka był konkurs z nagrodami. 

W tym roku piknik rodzinny Warszawa Dzieciom zmienił miejsce z Parku Agrykola na Multimedialny Park Fontann na Podzamczu, gdzie oprócz niesamowitych atrakcji przygotowanych specjalnie na te okazję można było także zajrzeć do Pawilonu Artystycznego oraz podziwiać przepiękne fontanny.

 

Wydarzenie finansowane z budżetu m.st. Stołecznego Warszawy

Organizator: Stołeczna Estrada

Partnerzy: MPWiK, Warszawskie Dni Energii, Ambasada Republiki Federalnej Niemiec, Veolia, Gaz System, PGNiG Termika

Patronat medialny: Radio Dla Ciebie, Gazeta wyborcza, Co Jest Grane