Other

EKO PIKNIK W PARKU AGRYKOLA

W niedzielę, 10 września, w godzinach 12.00 – 19.00  na Agrykoli odbędzie się  plenerowy, ekologiczny piknik. Na warszawiaków czeka wiele atrakcji, w tym: warsztaty, konkursy, pokazy mody, koncerty muzyczne. Wstęp na wszystkie atrakcje jest bezpłatny. Zachęcamy do udziału!

 

W strefie warsztatów recyklingowych będzie można stworzyć m.in.: ekologiczną biżuterię. W specjalnej maszynie będzie można nadać drugie życie plastikowej butelce!

Podczas wydarzenia będzie można kupić żywność ekologiczną na Eko Targu oraz uczestniczyć w warsztatach w ramach kampanii społecznej „Wiem, co jem”. Podczas pięciu warsztatów dzieci i ich opiekunowie będą uczyć się o tym, jak z głową robić zakupy i dobrze przechowywać żywność, aby jej nie wyrzucać i nie marnować. Uczestnicy zrobią przetwory i dania z sezonowych owoców i warzyw. Na dzieci czekają ciekawe konkursy oraz przepisy dzięki którym przygotują smaczne i zdrowe potrawy.

Zapraszamy do udziału całe rodziny, które zagrają w gry planszowe własnego wykonania. Wspólnymi siłami stworzymy plan miasta w całości wykonany z produktów pochodzących z odzysku! Jako ukoronowanie warsztatów powstanie 2 metrowa rzeźba drzewa, którą zbudujemy z surowców wtórnych.

Dla szukających odpoczynku przygotowana będzie strefa relaksacyjna z leżakami, gdzie będzie wiele atrakcji dla maluchów (m.in. malowanie buziek czy puszczanie wielkich baniek mydlanych). Dla tych, którzy lubią sport, zapraszamy do wypróbowania swoich sił w sportowej olimpiadzie. Na specjalnych prądotwórczych rowerach siłą nóg wyciśniemy sok pomarańczowy!

Straż Miejska zaprezentuje na swoim stoisku m.in.: nowoczesny sprzęt pomiarowy, dzięki któremu sprawdza, czy na danym obszarze nie dochodzi do spalania odpadów.

Na miłośników zwierząt czeka wiele niespodzianek przygotowanych m.in. przez  Schronisko na Paluchu.

Zapewniamy atrakcje na scenie m.in.: pokaz mody autorstwa p. Katarzyny Koperkiewicz, która swoje kolekcje szyje z tworzyw wykonanych w 100% z recyklingu oraz koncert Recykling Band, który zagra na własnoręcznie wykonanych instrumentach także z odpadów (finaliści programu Mam Talent). Na zakończenie Pikniku zagra Zjednoczenie Soundsystem z Pablopavo.